946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

محل مناسب تلویزیون در دکوراسیون داخلی

محل مناسب تلویزیون در دکوراسیون داخلی

اشتراک گذاری مقاله در :

محل مناسب تلویزیون در دکوراسیون داخلی

در این مقاله قصد داریم به سوال ” تلویزیون را کجای خانه قرار دهیم ” پاسخ دهیم. قرار است به موضوع محل مناسب تلویریون در دکوراسیون داخلی بپردازیم. شاید بهترین جای تلویزیون در دکوراسیون داخلی منزل اتاق تلویزیون باشد. اما متاسفانه زندگی شهری و آپارتمانی امروز این اجازه را نمی‌دهد که ما یک اتاق مخصوص تلویزیون داشته باشیم. جایگاه تلویزیون در پذیرایی خانه های ایرانی است. نحوه چیدمان تلویزیون در منزل را در ادامه توضیح خواهیم داد.

یکی از مهمترین نکته هایی که در جایگاه تلویزیون تاثیر دارد این است که نباید در پست تلویزیون منبع نور طبیعی یا مصنوعی وجود داشته باشد. اگر منبع نوری مانند پنجره پشت تلویزیون وجود داشته باشد در هنگام تماشای تلویزیون در طول روز شما را دچار مشکل می‌کند. پس به این موضوع توجه نمایید و تلویزیون را در چنین جایگاهی قرار ندهید و اگر مجبور به انجام این کار هستید از پرده های ضخیم مانند پرده زبرا استفاده نمایید تا بتوانید نور پنجره را تنظیم نمایید.

جهت مشاهده انواع پرده زبرا و خرید پرده زبرا کلیک نمایید.

بهترین جای تلویزیون در منزل بهترین جای تلویزیون در منزل

محل مناسب تلویزیون در دکوراسیون داخلی

توصیه می‌شود که تلویزیون را در قسمت کشیدگی اتاق یا پذیرایی استفاده نمایید. به این ترتیب شما می‌توانید چیدمان بهتر و راحتتری داشته باشید. اگر تلویزیون را در پذیرایی قرار دادید حدالامکان مبلمان آن قسمت را از مبلمان پذیرایی و مهمان جدا کنید تا به این ترتیب این دو بخش خانه از هم مجزا شوند. حتما فضای دیدن تلویزیون را از دیگر مناطق خانه با مبلمان مجزا نمایید. اگر به دلیل کوچک بودن آپارتمانتان نمیتوانید از مبلمان مجا استفاده نمایید بهتر است مبلمان را برای تلویزیون استفاده نمایید و چیدمان خانه را به شکلی انجام دهید که مبلمان جلوی تلویزیون قرار بگیرد.

تلویزیون را کجای خانه قرار دهیم تلویزیون را کجای خانه قرار دهیم

برای اینکه شما بخواهید تلویریون را در جای مناسب بگذارید باید به ساختار و طراحی داخلی منزل نیز توجه نمایید.
فضای پذیرایی یا اتاق به چه شکلی است؟
محل مناسب تلویزیون در دکوراسیون داخلی با توجه به این نکات پیدا خواهد شد.
اگر فقط می‌توانید از یک دست مبلمان استفاده نمایید آن باید درست جلوی تلویزیون باشد و از تمام صندلی ها به تلویزیون دید کامل وجود داشته باشد.

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید تلویزیون را در کنار شومینه منزل خود قرار دهید. اگر شما هم در خانه خود شومینه دارید باید یه شما بگوییم که این یک انتخاب نادرست است. مخصوصا در فصل سرما که معمولا اعضای خانواده و مهمانان کنار شومینه را برای نشستن و استراحت کردن انتخاب می‌کنند، در حالیکه اگر تلویزیون به آنها نزدیک باشد موجب اذیت شدن چشم آنها می‌شود و به چشم آنها آسیب می‌رساند. همچنین لازم به ذکر است که شومینه یا رادیاتور و یا بخاری نباید پشت تلویزیون باشند، چرا که حرارت آنها موجب خراب شدن تلویزیون می‌شود.

نحوه چیدمان تلویزیون در منزل

خیلی از افراد تمایل دارند تا تلویزیون خود را مخفی نمایند و از دید خارج باشد. این باعث می‌شود تا زمانیکه تلویزیون خاموش است در دکوراسیون داخلی نقشی نداشته باشد. اینکه اینکار چقدر درست یا نادرست است یک موضوع کاملا سلیقه ای است. معمولا برای مخفی کردن تلویزیون آن را در فضاهای مختلفی قرار می‌دهند و یا از پوشش هایی استفاده می‌شود؛ مانند:جای تلویزیون در کمد، استفاده از وسایل تزئینی زیاد برای میز تلویزیون، استفاده از تخت همراه با تلویزیون، جای تلویزیون در کمد لباس، استفاده از پروژکتور در دکوراسیون نشیمن، استفاده از قفسه در اطراف تلویزیون، استفاده از پنل کشویی و استفاده از پارتیشن برای جای تلویزیون و… می شود.

یکی دیگر از ساده ترین راهها برای مخفی کردن تلویزیون، تزیین دیوار پشت تلویزیون است که باعث مخفی شدن تلویزیون می‌شود، است. بعنوان مثال می‌توانید دیوار پست تلویزیون را با سنگ آنتیک تزیین مشکی نمایید و به دکوراسیون داخلی منزل خود نیز جذابیت بیشتری ببخشید.

جایگاه تلویزیون در پذیرایی جایگاه تلویزیون در پذیرایی

به علاوه آن که برای دکوراسیون دیوار پشت ال سی دی می توانید از شلف ها کمک بگیرید. از این شلف ها و قفسه ها به سادگی می توانند برای زیباسازی دکوراسیون خود استفاده نمایید کافی است سطح آن را با دکوری های خاص و مناسب پر کنید حتی می توانید از شلف های پایینی برای طبقه بندی و نظم دهی دی وی دی های خود استفاده کنید.

جایگاه تلویزیون در پذیرایی

لزوما نباید تلویزیون را در مرکز خانه قرار دهید. اگر خانه شما اصطلاحا کُنج داشته باشد شما می‌توانید تلویریون را به آن سمت منتقل نمایید و در دکوراسیون داخلی منزل خود نوآوری داشته باشید.
می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را با گلدان و لوازم دکوری نیز تزیین نمایید.

ارتفاع تلویزیون را با توجه به نوع چیدمان مبلمان و فاصله آن از تلویزیون میتوانید تنظیم نمایید. ارتفاع تلویزیون تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی شما دارد. اگر دیوار پشت تلویزیون را تزیین نکردید با ارتفاع مناسب می‌توانید یک ظاهر مناسب برای دیوار تلویزیون بوجود بیاورید.

در انتها چند نکته مهم را مجددا بیان میکنیم :

– تلویزیون را در اتاق تلویزیون یا در پذیرایی قراردهید.

– پشت تلویزیون نباید منبع نور مصنوعی یا طبیعی باشد.

– تلویزیون را در کنار شومینه قرار ندهید.

– پشت تلویزیون نباید بخاری رادیاتور و یا شومینه قرار داشته باشد.

– محل قرار گرفتن تلویزیون را با مبلمان از سایر بخش ها جدا کنید.

– تلویزیون را می‌توانید مخفی نمایید.

– دیوار پشت تلویزیون را تزیین نمایید.

– اگر خانه شما کُنچ دارد تلویزیون را در آن قسمت قرار دهید.

– تلویزیون لزوما نباید در مرکز خانه باشد و در چیدمان آن نوآوری داشته باشید.

– ارتفاع تلویزیون را تنظیم نمایید تا در محل مناسب قرار گیرد.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من