946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

اشتراک گذاری مقاله در :

نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

پرده‌ها جزء اساسی خانه هستند که به آن نما و زیبایی می‌دهند. پس تمیز بودن آن‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر شما هم پرده کرکره‌ای را برای خود انتخاب کرده‌اید و می‌خواهید آن را تمیز کنید، ما در ادامه این مفاله چند روش برای نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای در اختیارتان قرار خواهیم داد.

شما همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرده کرکره‌ای، مقاله‌ی پرده کرکره‌ای در نوشهر را مطالعه نمایید.

 1. از بین بردن گرد و غبار

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  برای پاک کردن گرد و غبار از گردگیر استفاده کنید. برای گردگیری هر گونه کثیفی آشکار از کرکره‌ها می‌توان از یک گردگیر پر ساده استفاده کرد. گردگیر را در بین هر کرکره بکشید، به بالا و پایین ضربه بزنید تا گرد و غبار جمع شده را از جای خود خارج کنید.
  اگر گردگیر پر در دست ندارید، از یک پارچه تمیز و خشک روی کرکره خود استفاده کنید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  گرد و غبار باقی مانده را با جاروبرقی پاک کنید. پیوست را روی کرکره‌ها بکشید تا هر گونه کثیفی را به خود بگیرد و تمیز کند.
  همچنین ایده خوبی است که کف اطراف کرکره‌های خود را جاروبرقی بکشید، زیرا ممکن است در طول فرآیند تمیز کردن، مقداری گرد و غبار روی فرش یا کف و گوشه‌ها بریزد.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  سپس یک دستمال خشک روی کرکره‌های خود بکشید. این کار منجر به تجمع کمتر گرد و غبار در آینده می‌شود و زمان تمیز کردن را کاهش دهد.

 2. کثیفی‌ها را از بین ببرید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید. سرکه سفید را می‌توان برای پاک کردن هر گونه لکه از روی کرکره استفاده کرد. یک کاسه کوچک را فقط با سرکه سفید پر کنید. مقدار دقیق مورد نیاز شما بستگی به اندازه کرکره‌های شما و میزان تمیز کردن آن‌ها دارد.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  یک جوراب یا دستکش نخی را خیس کنید. برای تمیز کردن راحت‌تر، کرکره‌های خود را با یک جوراب یا دستکش نخی پاک کنید. یک جوراب یا دستکش تمیز و تازه پیدا کنید و آن را در سرکه سفید فرو کنید. جوراب یا دستکش را تا زمانی که به سختی مرطوب شود، بچرخانید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  سپس با کمک آن کرکره‌ها را پاک کنید. جوراب یا دستکش خود را روی دست خود قرار دهید. جوراب یا دستکش را به آرامی روی هر کرکره بکشید. سرکه سفید باید کثیفی، زباله و هرگونه لکه را از بین ببرد. اگر جوراب یا دستکش کثیف شد، جوراب یا دستکش دیگری در دست داشته باشید تا باقی آن‌ها را تمیز کنید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  تا زمانی که جوراب یا دستکش کثیف شود به پاک کردن ادامه دهید. هر پرده را هر چند بار که نیاز دارید پاک کنید تا جوراب یا دستکش کثیف شود. آخرین باری که پاک می‌کنید، نباید کثیفی یا زباله جدیدی روی جوراب یا دستکش وجود داشته باشد. پس از اتمام کار، کرکره‌ها باید بسیار تمیزتر به نظر برسند.
  به یاد داشته باشید که اگر جوراب یا دستکش شما بسیار کثیف شد، از جوراب یا دستکش دیگری که تمیز است، استفاده کنید.

 3.  از اشتباهات رایج اجتناب کنید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  از مصرف آب خودداری کنید. از آنجایی که کرکره‌ها معمولاً از چوب یا فلز ساخته می‌شوند، تمیز کردن با آب توصیه نمی‌شود. گردگیری منظم معمولاً تمام چیزی است که برای حفظ کرکره‌ها لازم است. آب می‌تواند باعث تاب برداشتن یا تغییر رنگ چوب و زنگ زدن فلز شود؛ بنابراین هرگز از آب به عنوان پاک کننده برای کرکره‌های خود استفاده نکنید.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  استفاده از پاک کننده‌های مایع را محدود کنید. به طور کلی، برای تمیز کردن کرکره خود به گردگیری ساده پایبند باشید. فقط زمانی که کرکره‌ها بسیار کثیف می‌شوند باید از پاک کننده‌های مایع مانند سرکه استفاده کنید. هر چه کرکره‌ها کمتر در معرض مایعات قرار بگیرند، بهتر است.
  حتی زمانی که از پاک کننده‌های مایع استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که فقط از مقدار کمی استفاده می‌کنید. جوراب‌ها و پارچه‌های آغشته به پاک‌کننده‌های مایع باید قبل از استفاده از آن‌ها روی کرکره‌ها، مرطوب باشند.

  نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

  همانطور که گفتیم؛ کرکره‌های خود را به طور مرتب گردگیری کنید. عادت کنید هر هفته کرکره‌های خود را گردگیری کنید. اگر گرد و غبار ناخواسته را به طور مرتب از بین ببرید، دیگر نیاز به استفاده از پاک کننده‌ها نیست. نحوه تمیز کردن پرده کرکره ای

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

همچنین شما می‌توانید برای خرید پرده کرکره ای در نوشهر، از  فروشگاه سایت دیدن فرمایید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من