946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

لوستر مناسب برای پذیرایی

چیدمان و دکوراسیون خانه

اشتراک گذاری مقاله در :

لوستر مناسب برای پذیرایی

از مهم‌ترین وسایل زیبایی منزل که تاثیر فوق‌العاده‌ای بر چیدمان و دکوراسیون خانه دارد. لوستر یا همان آویزهای همراه با روشنایی است. لوسترها در سال‌های اخیر از نظر طراحی تنوع زیادی پیدا کرده‌اند. بیشترین کابرد لوسترها در پذیرایی و آشپزخانه است. در ادامه تصاویری از طرح و مدل های جذاب لوستر پذیرایی را به همراه انتخاب رنگ لوستر و نکاتی در ارتباط با انتخاب مناسب‌ترین لوستر ذکر خواهیم کرد.

از چه لوستری استفاده کنیم

در هنگام خرید لوستر اولین چیزی را که باید مد نظر قرار دهید اندازه فضای مورد نظرتان است. اندازه فضای کوچک و بزرگ پذیرایی و همچنین طول سقف از نظر بلندی و کوتاهی و هم چنین وجود چراغ‌های هالوژن و سقف کاذب در انتخاب لوستر تاثیر گذار هستند و همواره باید به آن‌ها توجه کنید. لوستر هم مانند دیگر وسایل منزل انواع مختلفی دارد ازجمله لوستر مدرن،لوستر شیک،لوستر ظریف،لوستر کلاسیک و … از فاکتورهای مهم خرید لوستر می‌توان به حباب‌های چراغ،وزن،انتخاب رنگ لوستر و تعداد آن‌ها اشاره کرد.

 از چه لوستری استفاده کنیم


از چه لوستری استفاده کنیم

در مورد حباب چراغ‌های مدل لوستر پذیرایی باید توجه داشته باشید که حباب شفاف چراغ‌ها از جنس شیشه،روشنایی بیشتری را ایجاد می‌کند اما در مقابل حباب‌هایی با شیشه‌های کدر روشنایی دلپذیرتری را به وجود می‌آورند.
وزن لوسترها هم از این جهت مهم است که مکان مناسب برای آویزان کردن آن‌ها را در خانه خود داشته باشید. بعضی لوسترها وزنشان از ۲۵ کیلوگرم هم فراتر می‌رود.
در مورد تعداد لوسترها هم بهتر است سیستم روشنایی چندگانه در خانه داشته باشید. چرا که بسیاری از متخصصان معتقدند لوسترها همانند وب ‌های یک خانه هستند و باید به یکدیگر متصل باشند.

مدل لوستر پذیرایی

مدل لوستر پذیرایی

مدل لوستر پذیرایی

پذیرایی یکی از مکان‌های مهم و مورد توجه در هر منزلی است و طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است. شما می‌توانید برای بهبود طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی‌تان از مدل لوستر پذیرایی زیبا و جذاب استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که هر مدل لوستری برای پذیرایی شما مناسب نیست و لوستری که استفاده می‌شود باید کاملا متناسب با دکوراسیون خانه باشد.

لوستر برای پذیرایی با ابعاد کوچک

لوستر برای پذیرایی با ابعاد کوچک

لوستر برای پذیرایی با ابعاد کوچک

اگر فضای پذیرایی شما کوچک است بهتر است لوسترهایی را انتخاب نمایید که شاخه‌ها و چراغ‌های کمتری دارند. ممکن است شما لوستری با شاخه و برگ زیاد را انتخاب کنید و بعد به خاطر کوچک بودن فضای پذیرایی‌تان مجبور شوید که برخی از چراغ‌ها و یا شاخه‌ها را از لوستر باز کنید در این صورت نمای مدل لوستر پذیرایی شما نامطلوب می‌شود.

انتخاب لوستر برای پذیرایی متناسب با ارتفاع سقف

انتخاب لوستر برای پذیرایی متناسب با ارتفاع سقف

انتخاب لوستر برای پذیرایی متناسب با ارتفاع سقف

اگر سقف پذیرایی شما بلند نیست بهتر است که از انتخاب مدل لوستر پذیرایی بلند و آویز صرف نظر کنید. این لوسترها اگر در سقف‌های کوتاه نصب شوند سقف را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. می‌توایند از انواع لوسترهای سقفی و کم‌ارتفاع برای سقف‌های کوتاه استفاده نمایید.
در فضای دیگری از پذیرایی‌تان یک چراغ دیوار کوب و یا آباژور هماهنگ با طراحی لوستر قرار دهید. اما اگر سقف پذیرایی شما بلند است می توانید سراغ لوسترهای آویز چند طبقه و بلند بروید.

مدل لوستر پذیرایی متناسب با دکوراسیون داخلی

مدل لوستر پذیرایی متناسب با دکوراسیون داخلی

مدل لوستر پذیرایی متناسب با دکوراسیون داخلی

اگر دکوراسیون داخلی پذیرایی شما سلطنتی و یا سنتی است بهترین ایده برای انتخاب مدل لوسترتان می‌تواند لوسترهای کریستالی با طرح‌های کلاسیک باشد. همچنین اگر در پذیرایی خود از مبلمان استیل استفاده کرده‌اید بهتر است مدل لوستر پذیرایی را انتخاب نمایید که شاخه‌های آن در جهات مختلف قرار دارند. این مدل لوسترها قطعه‌های مبلمان استیل را به یک میزان روشن نشان می‌دهند. لوسترهایی که بر روی میز نهارخوری نصب می‌شوند بهتر است آویز و بلند باشند تا همه فضای میز را روشن سازند با این مدل لوسترها شما و مهمان‌هایتان از خوردن غذا لذت می‌برید.

انتخاب رنگ لوستر

انتخاب رنگ لوستر

انتخاب رنگ لوستر

علاوه بر طرح و مدل های جذاب لوستر رنگ لوستر نیز در زیبایی و جذابیت دکوراسیون پذیرایی تاثیرگذار است. انتخاب رنگ‌های شیک و جدید که با چند نوع دکوراسیون داخلی مختلف مطابقت دارند می‌توانند بهترین ایده برای انتخاب لوستر باشند. همچنین رنگ چراغ‌های موجود در لوستر و نحوه نورپردازی لوستر هم از اهمیت زیادی برخوردار است. چراغ‌های آفتابی و مهتابی با رنگ‌های متفاوت بهترین مدل هستند. این چراغ‌ها با رنگ‌های متنوعی که دارند چشم شما را اذیت نمی‌کنند و دکوراسیون پذیرایی شما را شیک و زیبا می‌سازند.

برای دکوراسیون چه لوستری استفاده کنیم

برای دکوراسیون چه لوستری استفاده کنیم

برای دکوراسیون چه لوستری استفاده کنیم

 

وستر جزو وسایلی است که علاوه  بر زیباسازی و نورپردازی،دکوراسیون خانه شما را هم چشم نوازتر خواهد کرد. اولین چیزی که برای انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید. فضای مورد نظر شماست این که وسعت فضای اتاق کم است یا زیاد.
سقف آن اتاق بلند است یا کوتاه،آیا اتاق نشیمن شما سقف کاذب و چراغ هالوژن هم دارد. یا نه،جزو نکات بسیار مهمی است که برای انتخاب لوستر.حتما باید به آن ها توجه کنید.

_ اگر فضای اتاق نشیمن شما کوچک است. بهتر است از لوسترهایی با شاخه ها و چراغ های کمتر استفاده کنید. چرا که اگر لوستری با چراغ های زیاد انتخاب کنید در صورت اضافه بودن مجبورهستید برخی لامپ ها را باز کنید که نمای نازیبایی به لوستر شما می دهد.

_ در صورتی که سقف خانه تان چندان بلند نیست. بهتر است لوستر بلند و آویز انتخاب نکنید چرا که سقف خانه را کوتاه تر نشان می دهد. پس بهتر است مدل های سقفی را انتخاب کنید. و در کنار آن یک چراغ دیوارکوب یا یک آباژور هماهنگ با طراحی لوسترتان انتخاب کنید.
البته اگر تصمیم گرفتید بالای میز ناهارخوری تان لوستر نصب کنید. حتی در صورت کوتاه بودن سقف می توانید از مدل های آویز و بلند استفاده کنید تا نور تمام میز را روشن کند.

چیدمان و دکوراسیون خانه

_ چیدمان و دکوراسیون خانه در انتخاب نوع لوستر بسیار مهم است مثلا اگر دکوراسیون شما سلطنتی یا سنتی است. بهتر است لوستر های کریستالی با طرح های کلاسیک انتخاب کنید. اگر مبلمان استیل دارید لوستری انتخاب کنید که شاخه های آن در جهات مختلف طوری تنظیم شود که تمام قطعات مبلمان شما را به یک میزان روشن نشان بدهد.
به طور کلی تعیین محل مناسب برای نصب لوستر بسیار مهم است. انتخاب محل نامناسب،می تواند کل دکوراسیون شما را تحت تاثیر قرار دهد.

_ همان قدر که لوستر برای اتاق نشیمن جذاب است برای اتاق خواب،نور لوسترها چندان دوست داشتنی نیست. قطعا شما ترجیح می دهید به جای آن، یک دیوارکوب کم نور یا یک آباژور داشته باشید.

_ رنگ لوسترها باید مطابق رنگ چیدمان دیگر لوازم منزل باشد اما از آن جا که شما لوستر را مانند پرده یا مبلمان زود به زود تعویض نخواهید کرد سعی کنید رنگی انتخاب کنید که همیشه شیک و جدید به نظر برسد و با چند نوع دکوراسیون همخوانی داشته باشد.

لوسترمدرن

لوسترمدرن

امیدواریم از تماشای تصاویر طرح و مدل های جذاب لوستر در زبرا پرده لذت برده باشید و بتوانید یک انتخاب درست برای زیبایی بیشتر دکوراسیون منزلتان داشته باشید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من