946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

شستشوی مبل در خانه

اشتراک گذاری مقاله در :

شستشوی انواع مبل در خانه

شستشوی مبل پارچه ای، چوبی، چرمی، استیل،پارچه ای بخش از دکوراسیون داخلی منازل هستند که می بایست به بهترین نحوی نگهداری شوند.شما می توانید با خشکشویی مبل خود را نو کنید و از آن لذت ببرید.
قیمت خرید مبلمان و تعویض مبل های قدیمی بسیار زیاد است ولی به سادگی با شستشوی انواع مبلمان پذیرایی جلوه و جلای رویه مبل را حفظ کرد. لکه های چرب و کثیف اگر از روی مبل های خانه پاک شوند می‌توانید چهره واقعی مبلمان زیبایتان را ببینید. دیگر نیازی به تعویض مبل ها و صرف هزینه زیاد برای خرید نیست.
در این مقاله میخواهیم شستشوی مبل در خانه را در سایت زبرا پرده به شما اموزش دهیم.

شستشوی مبل

مبل ها دیگر تنها وسیله ای برای پذیرایی از مهمان ها نیستند. انواع مبلمان راحتی. مبلمان پذیرایی،مبلمان اداری،مبلمان تختخوابشو و… برای استفاده روزمره تولید شده است. اعضای خانواده همه وقت بیداری و روز را بر روی مبل ها نشسته و برای تماشای تلویزیون،هنگام بازی کودکان و گاهی غذا خوردن هم از مبل ها استفاده می شود. مبل هایی که همه روز بر روی آن نشسته ایم،در معرض کثیفی و آلودگی قرار دارند. شستشومبل بخشی از نظافت منزل است که معمولا نادیده گرفته می شود. اگر بیش ازیکسال از خرید مبلمان گذشته،حتما شستشو مبل ها را جدی بگیرید. نظافت وسایل منزل با سلامت خانوار در ارتباط است.

خدمات مبل شویی

مبل هایی که رنگ روشن تر دارند بیشتر در معرض لک شدن قرار دارند و در منازلی که یک یا چند کودک وجود دارد نیاز به شستشو مبل بیشتر حس می شود. مبل ها در معرض گرد و خاک و آلودگی قرار دارند. شستشو مبل تنها راه حفظ کیفیت رویه مبل است. شستشوی مبل ها به صورت شش ماه یکبار و یا سالیانه موجب تمیزی و از بین رفتن لکه های روی پارچه مبل می شود. قبل از اینکه لکه روی بافت پارچه مبلمان جاخوش کرده و ماندگار شوند نسبت به پاک کردن لکه ها اقدام کنید.

شستشوی مبل در منزل با دستگاه مبل شور

شستشوی مبل در منزل با دستگاه مبل شور

شستشوی مبل در منزل با دستگاه مبل شور

لکه بری و شستن مبل در محل

اگر کودکی در خانه دارید به زودی مبل هایی پر از لکه و بد شکل را خواهید داشت. بهتر است به محض ریختن مایعات بر روی مبل،سریع مبل را تمیز کنید تا آثار نوشابه و مایعات بر روی مبل باقی نماند. پاک کردن لکه های قدیمی از روی مبل پارچه ای کار بسیار مشکلی است. برای مثال چنانچه نوشابه روی مبل ریخت می توانید کمی نمک روی لک ایجاد شده بپاشید و با اسفنجی خیس محل لکه را پاک کرده و سپس آبکشی کنید. این کار بر روی لکه های قدیمی اثری ندارد. شستشوی مبل با دستگاه مبل شور تنها راه از بین بردن لکه های مبلمان پارچه ای است.

روش شستشوی مبل پارچه ای لک شده

در صورتی که لکه ها روی پارچه مبلمان تازه ایجاد شده به سادگی و با ترفندهای خانگی می توانید تا حدود زیادی لکه ها را پاک کنید. چنانچه مبل چرب شد و بر روی آن لکه چربی به جای ماند بهتر است سریع کمی نمک و الکل را مخلوط کرده و بر روی لکه چربی با پارچه بدون پرز بکشید. نمک و الکل برای پارک کردن لکه های چربی عالی هستند. در صورتی که لکه چربی قدیمی باشد بهتر است از خدمات شستشو مبل در محل برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.

روش خشکشویی مبل

ترفندهای خوبی برای از بین بردن لکه های روی مبل وجود دارد برای مثال می توانید برای شستشو مبل پارچه ای کرکدار که لک شده از یک حبه قند استفاده کنید و بر روی لکه بمالید تا آثار به جای مانده از کثیفی و لکه بین برود. با این ترفند ساده لکه های تازه راحت پاک می شوند. کمی سرکه هم می تواند لکه های روی الیاف پارچه های مواد مصنوعی را از بین ببرد. چند قطره سرکه سفید را روی دستمال سفید ریخته و با آن لکه های روی مبل را تمیز کنید. اما اگر با این روش ها کثیفی و آلودگی های مبلمان از بین نمی رود خشکشویی مبل و شستشو مبل با دستگاه مبل شور راه حل قطعی تمیز کردن مبلمان پذیرایی و لکه بری است.

 خشکشویی مبلمان در منزل

خشکشویی مبل

خشکشویی مبل

پاک کردن لکه های سرسخت از روی مبل

برخی از لکه ها با شستشو به سادگی پاک نمی شوند و باید از مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن رویه مبلمان استفاده کرد. لکه های جوهر بدترین لکه های ایجاد شده بر روی فرش و مبل هستند. اما این کار هم چاره ای دارد اول لکه را با آب تمیز کنید. سپس با محلول آمونیاک و گلیسیرین روی لکه جوهر بمالید تا پاک شود. سپس باید با مقداری آب و شوینده قسمت لک شده را کاملا تمیز کنید. مراقب باشید آمونیاک می تواند رنگ پارچه و رویه مبل را از بین ببرد. ابتدا مقداری از امونیاک و گلیسیرین را روی بخش زیرین مبل امتحان کنید و در صورتی که مشکلی ایجاد نشد برای پاک کردن لکه اقدام کنید.

شستشوی مبل چرمی

شستشوی مبل چرمی

شستشو ی مبل چرمی

با شست و شوی انواع مبل در خانه یک راه ساده از بین بردن لکه ها و شستشو مبل،استفاده از لکه برهای مخصوص و شیمیایی است که برای همین منظور ساخته شده اند. با خرید یک لکه بر می توانید طبق دستور مصرف و برچسب قوطی از آن استفاده کنید.مبلمان چرمی گرانقیمت است و نباید با بی مبالاتی آسیب ببیند. اینکه  شستشوی مبلمان چرمی و خشکشویی مبلمان بدون آسیب به رویه مبل و خرابی اسفنج، آلودگی های رویه و عمقی مبل ها را از بین می برد.

لکه بری

لکه بری

شستشو ی مبل به شیوه سنتی

اگر برای شستشوی مبل از اسفنج استفاده می کنید باید از قبل با جاروبرقی روی مبل را کاملا تمیز کنید. سپس مقداری آب ولرم را در ظرفی ریخته و چند قطره از شامپوی مناسب شست و شوی مبل را به آن اضافه کنیدمقدار شامپو باید بسیار کم باشد. محلول را هم زده تا کف ایجاد شود. با اسفنج از روی کف برداشته و بر روی روکش پارچه ای مبلمان پذیرایی  بکشید تا لکه بری شود.به هیچوجه آب و شامپو را روی سطح مبل به طور مستقیم استفاده نکنید. تنها باید از کف موجود برای شست و شوی مبل استفاده کرد.با یک دستمال سفید،تمیز و مرطوب روی سطح پارچه بکشید تا کف کاملا پاک شود.
بهتر است مبل در معرض هوا قرار گیرد تا کاملا خشک شود.

مبلمان پذیرایی

مبلمان پذیرایی

نکته: قبل از خشک شدن کامل مبل نباید روی آن بنشینید این کار به فوم و الیاف آن آسیب زده و موجب ایجاد لکه های زرد بر روی مبل خواهد شد.

خشکشویی مبل در منزل

با استفاده از بخار شوی می توان گرد و خاک مبل را گرفت و تا حدودی آن را تمیز نمود ولی بخار شوی نمی تواند مبل را به طور کامل تمیز کند. کشیدن برس های سیمی و سخت بر روی مبل می تواند موجب آسیب جدی به پارچه های روکش مبل شود.استفاده مداوم از مواد شوینده شیمیایی و اسپری های پاک کننده بر روی بافت پارچه تاثیر مخرب دارد.

شستشوی غیر اصولی مبلمان

شستشو غیر اصولی مبلمان و نظافت آن. الیاف پارچه را از بین می برد و شکل ظاهری مبل را ناهماهنگ و نازیبا می کند. برای حفظ مبلمان و نظافت آن از سرویس شستشو مبل لکه بری ،با دستگاه مبل شور استفاده کنید تا هیچ مشکلی برای مبلمان پذیرایی با ارزش تان پیش نیاید.

 

لکه بری

لکه بری

استفاده از شوینده های وکیوم و دستگاه های شستشو لکه بری برای مبلمان پذیرایی. بهترین راه نظافت مبل های پارچه ای است که به بافت و کیفیت ظاهری پارچه های روکش مبل آسیبی وارد نکرده و در کوتاهترین زمان لکه های قدیمی ایجاد شده را نیز تا حدود زیادی از بین می برد.دستگاه مبل شور دارای محفظه ای برای موادشوینده است و همیار آموزش دیده می داند چگونه از آن استفاده کند.

لکه بری

لکه بری | مبل

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من