946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

ایده های طراحی خانه

اشتراک گذاری مقاله در :

ایده های طراحی خانه

ایده های طراحی خانه هایی با سقف کوتاه همیشه به عنوان امری چالش برانگیز برای طراحان داخلی تلقی می شود. سقف کوتاه بر بسیاری از افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد گرفتگی محیط می شود.
از دیدگاه روانشناسی، وجود سقف های کوتاه بر عملکرد مغز نیز تاثیر گذاشته و ممکن است باعث پایین آمدن عملکرد صحیح آن شود.
انتخاب پرده مناسب میتواند برای خانه هایی با سقف های کوتاه از جمله عوامل تاثیرگذار می باشد.

ایده های طراحی خانه هایی با سقف کوتاه

 • انتخاب صحیح وسایل مختلف

طراحی خانه با سقف کوتاه

طراحی خانه با سقف کوتاه

 

اگر سقف خانه کوتاه است، با اضافه کردن وسیله های روشنایی نامناسب این کوتاهی بیشتر به چشم می آید. برای مثال استفاده از لوسترهای بلند برای چنین خانه هایی اصلا مناسب نیست. به جای آن می توانید از چراغ های دیواری و آباژور برای روشنایی خانه استفاده نمایید.
یکی از ایده های طراحی خانه استفاده از لامپ هایی که درخشندگی زیادی دارند باعث بلندتر نشان دادن سقف می شوند.

در مقابل لامپ هایی با درخشندگی پایین، کوتاه بودن سقف را بیش تر نمایان می کنند. در استفاده از لامپ های دیواری از سالم بودن دیوارها اطمینان حاصل کنید، چرا که در صورت وجود هرگونه خرابی در دیوارها و استفاده از این وسیله های روشنایی، این اشکالات به خوبی نمایان شده و ظاهر خوشایندی ندارد.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب صحیح وسایل مختلف

 • انتخاب صحیح وسایل مختلف

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که برای رنگ آمیزی سقف باید از رنگی روشن تر از رنگ دیوارها استفاده کرده و ترجیحا رنگ سفید را انتخاب نمایید.
به باور برخی از آن ها استفاده از رنگ های هایگلاس باعث بازتاب نور شده و همین امر به بلندتر نشان دادن سقف کمک می کند.

 • استفاده از کاغذ دیواری با الگوهای عمودی

استفاده از الگوهای عمودی از جمله ایده های طراحی خانه روش هایی است که می تواند به بلندتر نشان دادن سقف کمک کند.
اما در استفاده از این روش باید دقت کرده و به درستی از آن استفاده نمایید. در کنار استفاده از الگوهای عمودی به فکر استفاده از مبلمانی در ابعاد کوچک باشید. این کار به تاثیر بیشتر الگوهای عمودی برای بلندتر نشان دادن سقف کمک می کند.

در هنگام انتخاب مبلمان و یا میز قهوه خوری علاوه بر انتخاب نمونه ای که از طول کمی برخوردار است، سعی کنید انواعی از آن ها که عریض تر هستند نیز انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که برای طراحی خانه هایی با سقف های کوتاه از یک طراحی ساده استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری هایی که در آن ها از الگوهای راه راه عمودی استفاده شده است. کمک شایانی به بلندتر نشان دادن سقف خواهند کرد.

 

 • انتخاب پرده مناسب

در هنگام انتخاب مدل پرده توجه به طول و عرض آن و هم چنین میزان نوری که در نظر دارید به فضای خانه وارد شود
نکته هایی اساسی می باشد. انتخاب پرده مناسب برای خانه هایی با سقف های کوتاه از جمله عوامل تاثیرگذار می باشد.

نصب پرده کمی بالاتر از پنجره و امتداد آن تا روی زمین به بلندتر نشان دادن سقف کمک می کند. در انتخاب طرح پرده برای خانه هایی با سقف کوتاه نیز بهتر است از انواعی که الگوهای عمودی دارند استفاده نمایید. بهتر است پنجره های موجود در خانه هایی با این مشخصه بزرگ باشند. این کار به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز کمک می کند.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

 

برای مشاهده مقاله ست انواع پرده با دکوراسیون داخلی کلیک کنید.

 • استفاده از قفسه های نگهدارنده مناسب

یکی از ایده های طراحی خانه در خانه هایی با سقف کوتاه بهتر است به جای استفاده از قفسه های درب دار از شلف های باز استفاده نمایید. استفاده از این شلف ها برای چنین خانه هایی بسیار مناسب می باشد.

 

 

 • استفاده از پنجره های طولی

علاوه بر اهمیت وجود نور در خانه هایی با سقف های کوتاه، استفاده از پنجره های طولی که ارتفاع آن ها از سقف تا کف می باشد به بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک بسیار کمک می کند. استفاده از پنجره های طولی و بزرگ در خانه هایی به سبک امروزی بسیار گسترده می باشد.

 

ایده طراحی خانه با سقف کوتاه

ایده طراحی خانه با سقف کوتاه

 

 • انتخاب فرش مناسب

برای خانه هایی که سقف کوتاهی دارند استفاده از فرش هایی با رنگ غالب تاثیر مثبتی بر طراحی داخلی خانه می گذارد. چرا که در این صورت توجه افراد به کف جلب شده و کوتاه بودن سقف چندان به چشم نمی آید. حتی اگر تمایل به استفاده از فرش ندارید می توانید با استفاده از یک کفپوش مناسب که در آن از الگوهای مختلفی استفاده شده است، این تاثیر را ایجاد نمایید.

 

 • نورپردازی صحیح

در خانه هایی با سقف کوتاه از لوازم تزئینی آویزی و لوستر بلند، خودداری نمایید. به جای استفاده از لوسترهایی این چنین می توانید از چراغ های هالوژن سقفی نیز استفاده نمایید. استفاده از گچ بری نیز برای چنین سقف هایی مناسب نیست. چرا که این گچ بری ها حالت افقی داشته و همین امر کوتاه بودن سقف را تشدید می کند.

 

 • استفاده از تابلو نقاشی بلند

یکی از ایده های طراحی خانه استفاده از تابلوهای نقاشی که طول بلندی دارند برای چنین خانه هایی مناسب می باشد.
استفاده از انواع تابلو در بالای درب ها نیز باعث می شود طول سقف بلندتر از آن چه که هست به نظر آید.

 
 • استفاده از تکنیک رنگ آمیزی مورب

یکی دیگر ایده های طراحی خانه که به بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه کمک می کند، رنگ آمیزی یکی از دیوارها با استفاده از دو طیف متفاوت یک رنگ، به صورت مورب می باشد. برای انجام این کار بهتر است از وسط دیوار شروع کرده و تا گوشه راست یا چپ امتداد دهید.

 

 • استفاده از آینه قدی

آینه با بازتاب نور می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق به شما کمک کند. بد نیست بدانید استفاده از آینه های عمودی شکل می تواند در بلندتر نشان دادن سقف نیز به شما کمک کند.

 

 • استفاده از مبلمان پایه کوتاه

یکی دیگر از ایده های طراحی خانه استفاده از مبلمان و میزی که پایه کوتاه داشته باشد. می تواند به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق و در کنار آن بلندتر نشان دادن سقف به شما کمک کند. بهتر است برای انتخاب مبلمان، نمونه ای از آن ها را که رنگ های روشنی دارند، استفاده نمایید.

 

 • استفاده از وسایل روشنایی مناسب

استفاده از آباژورهای پایه دار که نور آن ها به سمت بالا می باشد، می توانند بر افزایش ارتفاع سقف تاثیر مثبت گذاشته و باعث بلندتر نشان دادن سقف شوند.

 

نکات پایانی

اگرچه ممکن است خانه هایی با سقف کوتاه حس خوشایندی در افراد ایجاد نکنند، اما به طور قطع استفاده از تکنیک های یاد شده باعث ایجاد فضایی زیبا شده و افراد حاضر در خانه از آن لذت خواهند برد.

امیدواریم از مقاله  ایده های طراحی خانه بهره برده باشید.

 

 

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من