946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

انتخاب پارکت مناسب برای خانه

دکوراسیون داخلی

اشتراک گذاری مقاله در :

انتخاب پارکت مناسب برای خانه

هر وقت سخن از تغییر دکوراسیون داخلی می‌شود. احتمالاً ناخودآگاه به یاد تغییر رنگ دیوارها یا کاغذدیواری ، تغییر مبلمان و تزئینات و وسایلی از این قبیل می‌شوید. اما یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در تغییر دکوراسیون، انتخاب پارکت مناسب برای خانه هستند.
اگر انتخاب رنگ پارکت درست انجام شود، پارکت می تواند دکوراسیون فضای مورد نظرتان را به‌کلی زیرورو کند.
علاوه بر این مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. مثلاً عایق بسیار خوب صدا و حرارت است، سبک‌تر و نرم‌تر است و نصب آسانی دارد.

انتخاب رنگ پارکت

یکی از مهم‌ترین مراحل در دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ پارکت است. می‌توانید با توجه به ویژگی‌های فضای موردنظر مثل اندازه اتاق ، بافت و رنگ دیوارها، نورگیری و کاربری فضا و با در نظر گرفتن انواع رنگ‌های پارکت‌های موجود در بازار بهترین انتخاب را داشته باشید.
انتخاب پارکت مناسب برای خانه هر بخش خانه با بخش‌های دیگر متفاوت است. برای مثال پارکت رنگ سفید انتخاب چندان مناسبی برای آشپزخانه نیست، اما می‌تواند برای اتاق‌خواب گزینه‌ی خوبی باشد.

 

انتخاب پارکت

انتخاب پارکت

انتخاب رنگ مناسب پارکت برای اتاق پذیرایی و نشیمن

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق پذیرایی استفاده از رنگ‌های گرم و زنده و طبیعی مثل پارکت رنگ عسلی یا فندقی و یا رنگ تیره‌ی چوب است، زیرا یادآور طبیعت هستند و گرما و زیبایی طبیعت را به محیط نشیمن شما اضافه می‌کنند.البته باید هماهنگی رنگ پارکت را با دیوارها و مبلمان در نظر بگیرید.همچنین هندسه‌ی محیط پذیرایی و نشیمن شما یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب رنگ پارکت خواهد بود.

برای مثال، اگر نشیمن شما سقف بلندی دارد و می‌خواهید آن را کمی کوتاه‌تر نشان دهید، استفاده از پارکت رنگ تیره انتخاب مناسبی خواهد بود و یا اگر فضای نشیمن باریک باشد با انتخاب همزمان پارکت تیره و سقف و دیوارهای روشن، می‌توانید اتاق را پهن‌تر نشان دهید.

اگر می‌خواهید فضا را بزرگ‌تر نشان دهید استفاده هم‌زمان از دیوارها و پارکت رنگ روشن مثل پارکت رنگ طوسی یا کرم گزینه‌ی مناسبی است، به شرطی که با انتخاب رنگ درست سایر اجزا اجازه ندهید فضا بی‌روح و سرد شود، برای مثال در همچنین فضایی بهتر است از مبلمان هایی بارنگ‌های گرم مثل زرشکی و قهوه‌ای استفاده کنید. پیشنهاد می کنم برای اینکه در مورد روانشناسی رنگها و تاثیر رنگها از نظر روانشناسی بر روان افراد بیشتر بدانید مقاله استادکار را در این باره بخوانید .

انتخاب پارکت

انتخاب پارکت

انتخاب رنگ مناسب پارکت برای اتاق‌خواب

اتاق‌خواب از مهم‌ترین بخش‌های خانه است، چون ساعات مهمی از شبانه‌روز را در آن به استراحت و یا تفکر و مطالعه می‌پردازید، با انتخاب درست اجزا و دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب می توانید فضایی آرامش بخش را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

رنگ پارکت طوسی و کرم همواره از انتخاب‌های محبوب و پرطرفدار برای اتاق‌خواب هستند، چراکه هم‌نشینی بسیار خوبی با سایر رنگ‌ها دارند و تطابق زیادی با سلایق مختلف دارند همچنین اتاق‌خواب را بزرگ‌تر و دل‌نشین‌تر و تمیزتر نشان می‌دهند، اگر علاقه‌مندید در اتاق‌خوابتان از رنگ‌های سرد مثل آبی و بنفش استفاده کنید پارکت نسکافه‌ای گزینه‌ی بسیار مناسبی برای اتاق‌خواب شماست و می‌تواند حس سردی فضا را تعدیل کند.

چگونه پارکت را روی سرامیک نصب کنیم؟

رنگ صورتی و آبی که همواره جزء رنگ‌های پرطرفدار در دکوراسیون اتاق‌خواب هستند در کنار پارکت‌هایی به رنگ فندقی یا شکلاتی ترکیب بسیار زیبایی را می‌سازند.اگر رنگ پارکت بژ یا کرم را برای اتاق‌خوابتان انتخاب کرده‌اید، در انتخاب سایر رنگ‌ها برای پرده و روتختی و…محدودیت کمتری خواهید داشت زیرا این رنگ‌ها خیلی خوب بارنگ های مختلف هماهنگ می‌شوند.

انتخاب رنگ مناسب پارکت برای اتاق‌خواب

 

انتخاب رنگ مناسب پارکت برای آشپزخانه

انتخاب پارکت برای آشپزخانه مزایا و معایب زیادی دارد پیشنهاد میکنم مقاله زبرا پرده را مطالعه کنید. با انتخاب کف‌پوش آشپزخانه از جنس پارکت (پارکت لمینت یا…) شما به خاطر نرم و گرم بودن کف آشپزخانه احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. همچنین زیبایی آشپزخانه شمارا بیشتر می‌کند، اما با انتخاب پارکت شما دیگر در آشپزخانه‌تان آبراه نخواهید داشت و امکان شستشوی آشپزخانه را ندارید، و باید کف آشپزخانه را با تی تمیز کنید.

اگر انتخاب شما برای کف آشپزخانه‌تان پارکت است باید در انتخاب رنگ آن دقت کنید، بهتر است پارکت آشپزخانه نه آن‌قدر روشن باشد که زود کثیف شود و هرروز مجبور به تمیز کردن لکه‌های مختلف چربی و غذا و… از روی آن شوید و نه آن‌قدر تیره باشد که شما متوجه آلودگی‌های موجود روی سطح آن نشوید، پارکت رنگ بژ، طوسی و یا کرم انتخاب‌های مناسبی برای آشپزخانه هستند.

انتخاب پارکت

انتخاب پارکت

 

 

بزرگ جلوه دادن دکوراسیون داخلی با پارکت

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

 

 

خیلی از شما از کوچکی منزل خود رنج می برید و دوست دارید کاری کنید که دکوراسیون داخلی خانه بزرگتر به نظر برسد این خواسته ی شما غیر ممکن نیست بلکه با انتخاب کف پوش مناسب می توانید  خانه ی خود را کوچک تر یا بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.
رنگ پارکتی که انتخاب می‌کنید مطمئنا روی فضای داخلی تاثیرگذار است. با آگاهی از این که رنگ، نور و فضا به هم وابسته‌اند، انتخاب سخت‌تر می‌شود. رنگ سقف و دیوارها تاثیر قابل توجهی روی احساس شما از محیط می‌گذارد. رنگ انتخابی می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد.

 

 

۱- یک اتاق با پارکت و دیوارهای روشن خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما اگر فقط از رنگ‌های روشن استفاده شود، خانه سرد و بی‌روح خواهد شد.

 

۲- اگر دیوارهای اتاق تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد. تاثیر خطوط افقی بیش‌تر می‌شود. به عبارت دیگر به خطوط افقی بیش‌تر توجه می‌شود.

 

۳- در صورتی که پارکت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند، اتاق باریک‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد.

 

۴- پارکت تیره با دیوارها و سقف روشن ،اتاق را پهن‌تر نشان می‌دهد.

 

۵- یک اتاق با پارکت و سقف تیره و دیوارهای روشن ، پهن‌تر و پایین‌تر به نظر می‌رسد.

 

۶- اگر سقف روشن اما دیوارها و پارکت تیره باشند، حس بودن در زیرزمین در فرد ایجاد می‌شود. چون نور فقط از بالا خواهد بود.

نحوه انتخاب پارکت لمینت

احتمالا هنگام خرید پارکت لمینت این سوال برای شما پیش آمده که  چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم؟
در دنیای امروز اغلب افراد در آپارتمان ها و فضاهای کوچک زندگی میکنند و دنبال این هستند که کاری کنند فضا بزرگتر بنظر بیاید این فکر شما دور از حقیقت نیست بلکه با خرید نوع معینی از پارکت لمینت منزل خود را کوچکتر یا بزرگتر از حد ممکن نشان دهید بدون شک رنگ پارکت استفاده شده روی فضای خانه تاثیر گذار است.
اگر از ارتباط رنگ، نور و فضا در کوچک یا بزرگ دیده شدن محیط هم آگاهی داشته باشیم انتخاب از این هم سخت تر میشود.
رنگی که برای اتاقتان در نظر میگیرید آن را بزرگ یا کوچک پهن یا باریک، عمیق یا مرتفع, روشن یا گرم نشان میدهد.

نکات طلایی انتخاب پارکت لمینت

  • اتاقی با پارکت لمینت و دیوارهایی دارای رنگ روشن بزرگتر دیده میشود. اما استفاده مطلق از رنگ های روشن محیط را بیش از حد بی روح نشان میدهد.
  • اگر در کاغذ دیواری از رنگ های تیره و در پارکت و سقف از رنگ روشن استفاده کنیم. خطوط افقی موثرتر دیده میشود. به بیان دیگر خطوط افقی توجه بیشتری میشود. نتیجه آن اتاق باریک تر و درازتر به نظر میرسد
  • استفاده از پارکت تیره درکنار سقف و دیوارهایی روش اتاق را عریض تر نشان میدهد.
  • استفاده از پارکت وسقف تیره در کنار یکدیگر, اتاق را پهن تر و سقف را پایین تر نشان میدهد.
  • سقف روشن با دیوار و پارکت تیره. این حس را ایجاد میکند که در زیر زمین هستیم. چون تمرکز نور فقط از بالا سر ما میشود.
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

انتخاب پارکت مناسب برای خانه سازگار با روحیه و عواطف

  •  پارکت بژ و کرم متمایل به زرد. جاهای کم نور را روشنتر میکند و حس آرامش را منتقل میکند.
  •  پارکت فندقی جزو رنگ های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می کند.
  •   پارکت لمینت مربعی قهوه ای حس بودن در طبیعت را به انسان منتقل میکند و با مبل روشن زیباتر دیده میشود.
  • پارکت بژ مایل به سفید احساس نو بودن و تمیزی را منتقل میکند و فضای اتاق را روشن میکند.
  •  پارکت خاکستری تیره خنثی. شیک و منتقل کننده آرامش است.

سخن پایانی

دکوراسیون داخلی مبحثی تخصصی و درعین‌حال سلیقه‌ای است. همواره برای انتخاب درست باید جوانب مختلف را مانند سلیقه، بزرگی و کوچکی فضا، بودجه و محدودیت‌ها را در نظر گرفت.
هماهنگی و هارمونی یکی از مهم‌ترین اصول طراحی و دکوراسیون فضاست.
اگر انتخاب رنگ پارکت منزلتان را با توجه به فضا درست انجام دهید اما سایر اجزای خانه مثل مبلمان یا دیگر تزئینات با آن هماهنگی نداشته باشند نتیجه کار موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

 

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من