946 22 284 – 021
489 75 54 0912

شرکت پرده پاندا بزرگترین تولید کننده و فروشنده پرده زبرا و کرکره در سراسر کشور

946 22 284 – 021
489 75 54 0912

مقالات آموزشی

آستر پرده زبرا

آستر پرده

اشتراک گذاری مقاله در :

محدود بودن منابع انرژی و بالا رفتن سطح مصرف آن در دنیای صنعتی امروز باعث شده که جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و حفظ آن یکی از مهم ترین مسائلی باشد که ذهن بشر را به خود مشغول کرده و برای دستیابی به این هدف تلاش‌های بسیاری نیز کرده است از جمله نکاتی که در ساختمان ها در نظر گرفته می‌شود. استفاده از آستری بسیار تاثیر گذار می باشد. که در این آموزش به فواید آستری پرده می پردازیم.

انتقال گرما و سرما از طریق چارچوب پنجره

استیل، آلومینیوم و آهن سرعت حرارت را انتقال می‌دهد در حالی که چوب فایبرگلاس و وینیل هدایت کننده گرمای خوبی نیستند و در نتیجه گرما و سرما کمتر به هدر می رود.

بنابراین بهتر است که چوب چارچوب پنجره را از جنس چوب فایبرگلاس و یا وینیل انتخاب کرد. نبود درز یا سوراخ در چارچوب نیز در جلوگیری از به هدر رفتن انرژی مهم است با چسباندن نوارهای ابری مخصوص در بین درزهای چارچوب که به سانتر معروف است می توان کاملا آن را درزگیری کرد.

انتقال گرما و سرما از طریق پنجره

وقتی هوای گرم اتاق به شیشه سرد پنجره برخورد می‌کند هوا خنک شده و به سطح زمین می‌رود و به جای هوای گرم را می گیرد باز هم هوای گرم به سوی شیشه رانده شده و با شیشه سرد پنجره برخورد می‌کند. این جریان هوای گرم و تبدیل آن به هوای سرد به وسیله شیشه های دوجداره و پوشش مناسب برای پنجره که مانند یک سد عایق عمل می‌کند می‌تواند به حداقل خود برسد.

استفاده از انواع کرکره های عمودی و افقی و سایه بان در داخل منزل مخصوصاً وقتی که به صورت چند پوششی یعنی همراه پرده اتاق و  والان استفاده شود مناسب است.

پرده والان

پرده والان

همچنین سایه بان های پشت پنجره بالا رونده که از داخل نصب شده و پند و پنجره های کرکره ای بالا رونده که از بیرون نصب می شوند. نیز به راحتی از ورود سرما و گرما به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. پرده هایی که بلندی آن ها از سقف تا کف اتاق است کمتر از پرند پرده‌هایی که بلندی آن ها از سقف تا کف کف اتاق است.

کمتر از پرده هایی که طالب پنجره بلندی دارند باعث از دست دادن گرمای اتاق می شود. زیرا چسبیدن لبه پایین پرده به کف اتاق مانع ورزش هوای گرم و اتاق به شیشه سرد می شود. برای اینکه پرده کاملا سنگین شده و به بی حرکت بماند می توان از ریسمان های سربی که در لبه پایین پرده جایگزین می شوند استفاده کرد. انواع گچبری کتیبه و والان که در بالای پنجره قرار می گیرد نیز مانع عبور جریان هوای سرد به داخل می گردد.

آستری پرده و والان

آسترکشی به انواع پرده نیز در جلوگیری از به هدر رفتن گرما بسیار موثر است و مانند یک سد مانع برخورد نور خورشید به پرده شده و از عبور گرد و خاک به داخل ساختمان بیشتر جلوگیری می‌کند. با آستر کردن پارچه های پرده ای می توان از صدمه رساندن نور خورشید به پرده و مبلمان و فرش ها نیز جلوگیری کرد.

همچنین اگر به پرده دوخته شود به آن سنگینی داده و باعث می شود که پرده زیباتر جلوه کند جنس بعضی از عطرها طوری است که ضد آب بوده و از عبور نور ماورای بنفش خورشید نیز جلوگیری می کند.

بعضی از آستری ها نیز باعث حفظ انرژی می شوند رنگ آستر در انعکاس نور و گرما موثر است. رنگ‌های تیره جاذبه گرما و رنگهای روشن دافعه گرما می باشند. که این مسئله باید در آستر کشی پرده مطابق با آب و هوا مورد توجه قرار گیرد.

آستری ها به رنگ تیره برای مناطق سرد و آستری ها به رنگ روشن برای مناطق گرم مناسب تر است. آسترکشی پرده ها باید یک رنگ و متحدالشکل باشند. تا منظره بیرونی پرده های ساختمان یک شکل گردد اگر آستری به پرده دوخته می شود. حتما باید جنس پرده و آستری از نظر چگونگی نگهداری و شست شو با هم سازگار باشند.

آستری پرده و والان

آستری پرده و والان

والان و آستری پرده

ولی اگر آستری پرده به طور جدا نصب می‌گردد. نیازی به سازگار بودن جنس پرده با آستر نیست آستری های جدا این حس را دارند که می توان به طور مجزا به جلو و عقب کشیده شوند. و نور خورشید را تنظیم کنند بدون اینکه پرده به جلو یا عقب کشیده شود بدون توجه به اینکه آستر و پرده با هم و یا به طور جدا دوخته می شود. نباید در موقع تنظیم پرده مانند یک پرده و به طور یکپارچه چین های آن را تنظیم نمود.

پرده ها برای زیبایی منزل و انواع اتاق از پرده اتاق کودک گرفته تا پرده اتاق پذیرایی و نشمین مورد استفاده قرار می گیرند. پرده های اتاق ها برای اینکه هنگام معرض نور افتاد تغییر رنگ ندهند. و همچنین برای اینکه نور آفتاب از پرده عبور نکند و جلوی گرد غبار بیشتر  گرفته شود. در هنگام دوخت پرده اتاق از یک لایه به نام آستری پرده استفاده می شود. در این این آموزش با زبراپرده همراه باشید، تا با پارچه آستری پرده آشنا شوید.

آستری پرده در دو نوع  ساده رنگ کرم و سفید و همچنین پارچه آستری پرده رنگی تولید می شوند. آستری ها کمی براق انتخاب می شوند تا جلوه بیشتری به پارچه پرده داده  شوند. آستری ها با توجه به پارچه اصلی پرده و رنگ پرده انتخاب می شوند. همچنین نازکی و زخیمی آستر پرده بستگی به شدت نور تابیده شده و سلیقه افراد خانواده دارد.

انتخاب آستری پرده

انتخاب آستری پرده

مناسب‌ترین پارچه آستری پرده کدام است؟

مناسب‌ترین پارچه برای آستری پرده، پارچه‌های پنبه‌ای ساتن است که کمی براق هستند. به طور معمول، رنگ پارچه آستری کرم یا سفید است. که برای قرار گرفتن پشت پرده‌هایی با رنگ روشن یا مواقعی که نیاز به عایق‌بندی حرارتی وجود دارد.

اما باید تا حدی هم جلوه پنجره مشاهده شود، مناسب هستند. ساتن‌های آستری رنگی نیز موجود است که کیفیتی بالا دارند و رنگ آنها در اثر تابش نور خورشید محو نمی‌شود. آسترهای رنگی می‌تواند بر جلوه پرده نیز بیفزاید.

همانطور که گفته شد. برخی آسترها برای مسدود کردن کامل راه ورود نور به‌کار می‌روند. این آسترها نباید حتما مشکی باشند بلکه حتی می‌توانند به رنگ‌های سفید و کرم باشند. این نوع آسترها سنگین و ضخیم هستند.

توصیه می‌کنیم که آنها را برای پرده‌هایی با پارچه ساده و بدون طرح استفاده کنید. زیرا آسترهایی که تا این اندازه ضخیم و مسدود کننده کامل نور هستند. باعث می‌شوند که طرح روی پارچه پرده، کدر و مرده به نظر برسد.

روش استفاده از آستری پرده به چه صورت است؟

به دو صورت می‌توان برای پرده، آستر استفاده کرد. یکی به‌صورت جدا از پرده و دیگری، متصل و دوخته به آن. از بین این دو نوع آستر، نوع جدا از پرده نسبت به نوع چسبیده یا متصل به آن الویت دارد، زیرا منعطف‌تر بوده و شست‌وشوی آن نیز راحت‌تر است. در نوع جدا از پرده، این امکان برای شما وجود دارد.

در مواقعی که تمایل دارید تا نور بیشتری به داخل بیاید، بدون کنار زدن پرده، آستر آن را کنار بزنید. پهنای آستر جدا از پرده را هم اندازه با عرض نهایی شده یا همان عرض پنچره در نظر بگیرید.

اما بهتر است که ۵ سانتی‌متر کمتر در نظر بگیرید. نکته‌ای که در هر دو مدل نباید فراموش کرد، این است که آستر نباید از مقابل دیده شود. بنابر این، باید دقت لازم را در انتخاب پهنای پارچه آستری به عمل آورید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من